Baba-kız birlikte sahneye çıkıyor

Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşayan Yağmur Badur (20), 10 yaşındayken televizyondan görüp, eczanede çalışan babası Ferhat Badur’dan (51) keman istedi. Kızına keman alan baba, onu kursa da gönderdi. İlçede 3 yıl boyunca eğitim alarak keman çalmayı öğrenen Badur, 10 yıldır birçok etkinlikte sahne aldı. 

Baba Badur da kursa gitmeden klarnet çalmayı öğrendi. Yağmur Badur keman çalarken, baba Ferhat Badur da klarnetiyle bazı davet, açılış ve etkinliklerde kızına eşlik ediyor. 

Konservatuvara hazırlanan ve ünlü bir keman virtüözü olmak isteyen Yağmur, ilçede çocuklara keman dersi veriyor. 

DAVID GARRETT KONSERE DAVET ETTİ

Yağmur, dünyaca ünlü Alman keman virtüözü David Garrett’in bir parçasını çaldığı sırada babası cep telefonu kamerasıyla görüntüsünü çekti ve Garrett’in sosyal medya hesabına gönderdi. Bunun üzerine Garrett, Yağmur’u dünya turu kapsamında Türkiye’de vereceği konsere davet etti. 

Ferhat Badur, “Kızımın bu noktaya geleceğini hayal etmiyordum. En büyük hayalim kızımın birgün çok ünlü olduğunda sahnede bana da yer vermesi. O zaman çok mutlu olurum” dedi.

Yağmur Badur da “Babam benim en büyük destekçim. David Garrett, Lindsey Stirling gibi dünyaca ünlü keman virtiözlerini izleyerek büyüdüm. Babamla, beraber izliyorduk ve beraber çalıyorduk. Bu şekilde ilerledim ve bu seviyeye geldim” ifadelerini kullandı. 

Eğitimini aksatmadığını, konservatuvar için sınavlara hazırlandığını kaydeden Badur, aynı zamanda özel bir kurs merkezinde Nusaybinli çocuklara da keman kursu verdiğini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x